טיפים להצלחה באתרי הכרויות

רווקות מאוחרת - לחצים והשפעות

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: ארוחת חג משפחתית, כולם לבושים יפה, מחיוכים ונרגשים, השולחן עמוס במטעמים והשיחה קולחת. זוהי הזדמנות להיפגש עם הסבים, הדודות והאחיינים אבל במקום לשמוח ולהתרגש, אתם מרגישים תחושה של מועקה. מהר מאוד מגיעות השאלות לגבי הזוגיות שלכם וההשוואות לאלו במשפחה שכבר הספיקו להקים משפחה ולהוליד ילדים. נשמע לכם מוכר? גם גברים וגם נשים שחווים רווקות מאוחרת, מכירים מקרוב את מכבש הלחצים הזה שיכול לגרום לתחושות של מיאוס ודכדוך. אז איך הכי כדאי להתמודד אתו כדי לעבור בשלום את המפגשים החברתיים?

התכוננו מראש לכל תרחיש

אם אתם יודעים שהרווקות המאוחרת שלכם היא נושא שיחה קבוע, עדיף להשלים עם העובדה הזו ולחשוב כיצד אתם צולחים את הארוחה והשיחה מבלי שתחושו רגשות נחיתות. אתם יכולים להחליף בעדינות נושא, או פשוט להצהיר שאתם לא מעוניינים לדבר על כך. בסופו של דבר, גם אם אתם עדיין לא בזוגיות זהו העניין הפרטי שלכם והוא לא צריך להיות נחלת הכלל. מה שבטוח, גם אם אתם חשים מותקפים, עדיף להגיע למפגש המשפחתי ולהפיק ממנו את המיטב מאשר להמשיך ולהתחמק מאירועים מהסוג הזה ולהימנע מהסיטואציה.

אל תסכימו לכל הצעת שידוכים

בכל משפחה יש את הנשמות הטובות שמציעות לכם שידוכים משידוכים שונים: הבת של השכן, הנכדה של המוסכניק, המזכירה אצלם במשרד ועוד. לפעמים יש נטייה להסכים לשידוכים האלו מתוך תחושה של לחץ ולכן לרוב התוצאה היא דייטים כושלים שאינם מובילים לשום מקום. במקרה כזה נוצרת אי נעימות כפולה, משום שאתם חשים שאתם חייבים גם דין וחשבון לאדם שיצאתם עמו וגם לאדם ששידך לכם את הדייט ושוב אתם מוצאים את עצמכם בעמדה המצטדקת והמתנצלת ומצטיירים כבררניים. לכן, ההמלצה היא לבחון היטב את הצעות השידוכים הללו ולהבין על אילו מכנים משותפים הן מתבססות. אם למשל שניכם אוהבים כלבים, זו לא בהכרח קרקע פורייה מספיק שתוכל להניב דייט מוצלח. אולם אם לשניכם יש חוש הומור דומה, אתם אוהדים את אותה קבוצת ספורט, גרים קרוב ומעוניינים בקשר רציני, יכול להיות שהשידוך עשוי להצליח.

הזכירו לעצמכם שכל דבר קורה בקצב שלו

הלחצים וההשפעות של הסביבה בנושא של רווקות מאוחרת יכולים להעיק מאוד, אבל חשוב שתישארו נאמנים לעצמכם ותזכירו לעצמכם שבסופו של דבר לכל סיר יש מכסה ואפילו כמה מכסים. רק בגלל שמישהו התחתן והביא ילדים לפניכם, אין זה אומר שאתם מקרה אבוד וחסר סיכוי. אנשים שמנסים לקצץ לכם את הכנפיים בנושא הזה, הם לא אנשים שראויים לתשומת הלב שלכם ולכן, גם אם אתם רווקים לא צעירים, הפגינו ביטחון עצמי ותחושה של שלמות, שיגרמו לאחרים להבין שלא מדובר בסוף העולם ושאין צורך לדאוג לכם יתר על המידה.
אולי יעניין אותך גם: