טיפים להצלחה באתרי הכרויות

הכרויות פרק ב - מדריך למתחילים

בתקופה בה אחוזי הגירושין שוברים שיאים חדשים בכל פעם מחדש, יותר ויותר גברים ונשים מוצאים את עצמם עומדים בפני "פרק ב'" של חייהם ומחפשים זוגיות חדשה שתחליף את זו שהייתה להם והסתיימה. למצוא זוגיות זה אף פעם לא קל ורוב האנשים שמגיעים לפרק ב' המומים לנוכח האתגרים העומדים בפניהם, חלקם לא מוכרים להם מפרק א' ואת חלקם הם הספיקו לשכוח. אז אם אתם במצב דומה, השתמשו במדריך הבא כדי למצוא פרק ב' מוצלח וטוב יותר שיהפוך אתכם למאושרים.

השתמשו בכל הידע שצברתם על מערכות יחסים

גירושין הם תמיד אירוע מצער. גם אם סיימתם את הנישואין ברוח טובה, לא רבתם על כספים וזמני שהות ואתם מרגישים שנשארתם חברים טובים, הקונספט של פרידה רומנטית הוא אף פעם לא פשוט וכשמעורבים ילדים בעניין זה תמיד יותר מסובך. אבל כדי להיכנס לפרק ב' בריא ומאושר, השתמשו בכל הידע הזוגי שצברתם בפרק א' ובמקום להתמקד בתחושת הכישלון והתסכול, נסו לשים את הפוקוס על העובדה כי יש לכם עכשיו הרבה יותר ידע ממה שהיה לכם בעבר. אם תדעו לגשת לדברים בצורה קצת אחרת, לכבות שריפות לפני שהן מתלקחות ולתת מעצמכם יותר במערכת היחסים, יש סיכוי שפרק ב' יגיע במהירות וגם יהיה מוצלח יותר מהנישואין הראשונים שלכם. השתמשו בחוויות העבר גם כדי לדייק עבור עצמכם – אילו בני זוג אתם מחפשים? אילו תחושות אתם אוהבים להרגיש כשאתם בקשר זוגי? התשובה על השאלות האלו תאפשר לכם מלכתחילה לחפש ולמצוא את האנשים המתאימים לכם ביותר.

אל תתנו למשקעים שלכם להנחות אתכם

לצד הפקת הלקחים ממערכת היחסים המשמעותית הקודמת שלכם, אל תתנו לה להנחות את כל ההתנהלות שלכם בחיפושים ובזוגיות של פרק ב'. גברים ונשים מגיעים תשושים ומצולקים מחיי הנישואין ולפעמים משליכים על בני הזוג הפוטנציאליים טראומות וקשיים שהם חוו במערכת היחסים הראשונה. נסו להימנע מכך כמה שאפשר, משום שהשוואות לעולם לא מביאות למקום טוב. תנו לכל מערכת יחסים את המקום שלה והעניקו לכל אדם את הכבוד הראוי לו, בלי קשר לכמה נפגעתם וממי במהלך הנישואין שלכם. למשל, אם במהלך הנישואין שלכם חוויתם פגיעה קשה באמון, אלימות מסוגים שונים או פשוט אווירה עכורה, השתדלו שלא לסחוב את הפגיעה הזו לקשר הנוכחי. גם גברים וגם נשים נרתעים כשהם חשים שהאדם אתו הם מתחילים מערכת יחסים מלא בחשדנות וכעסים ובסופו של דבר הקשר כנראה יסתיים אם אחד הצדדים עוד לא בשל לשחרר את הטראומה מפרק א'.

הביאו בחשבון את כל ההיבטים בקשר הזוגי

עוד נקודת שוני בין פרק א' ל ב', הוא שלרוב מגיעים לפרק א' עם רצון להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם. בפרק ב', לעומת זאת, הילדים הם כבר עובדה קיימת. היחסים שלכם איתם, זמני השהות שנקבעו לכם יחד ובטווח הארוך גם היחסים שלהם עם בני הזוג החדשים שלכם והילדים שלהם – כל אלו צריכים להיכנס למערך השיקולים שלכם של פרק ב' והם לפעמים הסיבה עליה קם ונופל קשר מוצלח. אם חלה אצלכם ירידה בהכנסות בעקבות הגירושין, אם עברתם לדירה קטנה מאוד או אם אתם עדיין בעיצומו של מאבק משפטי מתיש מול הפרודים שלכם – אל תתעלמו מכל אלו, היו כנים לגביהם ובעיקר אל תשקרו לעצמכם. חשוב שתחפשו זוגיות שהולמת את תנאי החיים שלכם מאשר לאלץ זוגיות שבסופו של דבר תסתיים משום שהקשיים האובייקטיבים שלכם לא מצליחים להשתלב בה.
אולי יעניין אותך גם: